Kia Ceed silne wibracje od kół

18 Cze 2024, 08:26

Witam

Postaram się opisać krótko i treściwie. Wymieniłem opony na nowe w wulkanizacji oraz zostały wyważone. Po wymianie podczas jazdy na autostradzie (codziennie jeździe) odczułem wyraźne drganie auta od 120km/h w górę. Wróciłem i zrobili mi jeszcze raz wyważenie ale zwrócili też uwagę że mam już popękane pierścienie centrujące i to może być przyczyna. Drugie wyważanie nic nie dało więc wymieniłem pierścienie i obecnie jest jeszcze gorzej (pierścienie są na bank dobrze dobrane co do milimetra). Od 110km/h trzęsie autem i to jeszcze gorzej niż poprzednio. Wcześniej na upartego z tymi wibracjami dało radę jechać. Teraz już są za silne.

Co może być przyczyną? Gdzie teraz próbować? Geometria? Mechanik? Nie mam pojęcia o mechanice samochodowej i bardzo będę wdzięczny za rady.
gokusan
Obserwowany
 
Posty: 2

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja
    W niedzielę 03 czerwca byliśmy świadkami niesamowicie gorącego i pełnego wysokiego ciśnienia dźwięku weekendu w Skaryszewie. Już od wczesnych godzin na terenie Hotelu Cyganeria zjeżdżali się będą Miłośnicy tuningu, car audio ...
    Nowa Mazda CX-3
    Nowy kompaktowy SUV - Mazda CX-3 – debiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów Mazdy wyposażonych w technologię SKYACTIV i zaprojektowanych w myśl filozofii ...