Kombi 80-90k

08 Wrz 2024, 20:36

Witam
Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii przy wyborze samochodu.
Aktualnie poszukuje jakiegoś rodzinnego (2+2) kombi w przedziale 80-90k, rocznik od 2019.
Fajnie aby miał w miarę dynamiczny silnik więc pewnie wszystko przy tych gabarytach <130km odpada oraz silnik w miarę trwały nie obecne wynalazki 1.0.
Preferował bym benzynę z uwagi na fakt 70% miasto ale diesla też nie odrzucam. Obecnie mam i nie narzekam

Modele, które chodzą mi głowie to;
Hyundai i30 wagon
Ford focus kombi
Seat Leon sportstourer

Co sądzicie o tych modelach z okresu 2021-23 gdzie był problem z dostępnością części i na samochody długo się czekało? Czy bardzo straciły na jakości i lepiej wziąć rocznik 2019/wczesny 2020?



Czy dla któregoś z modeli lepiej wykluczyć automat?

Pozdrawiam
Lukasz9090
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Wrz 2024, 10:24

Lukasz9090 napisał(a):Modele, które chodzą mi głowie to;
Hyundai i30 wagon
Ford focus kombi
Seat Leon sportstourer
Szukasz samochodu na 2+2 to te które podałeś są na styk chyba że masz jeszcze małe dzieci ale przy nastolatkach będzie już ciasno. Ja bym tu poszedł w coś trochę większego jak np. Mazda 6
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9900
Zdjęcia: 35

11 Wrz 2024, 14:33

Tak 2 latka i w drodze ;)
Z uwagi na to szukam czegoś większego co przy okazji nie wygląda jak typowy samochód rodzinny, fajnie jak by miał trochę sportowego charakteru..

Chodziłem ostatnio po salonach z uwagi na to, że ceny używek strasznie wysokie.

Jechałem nową i30 wagon, w 140km w automacie i niby spoko ale skrzynia za mną nie przemawia, strasznie czuć było przełożenia (nie mam doświadczenia większego w jeździe automatami).
W fordzie też byłem jednak wygląd fokusa za mną nie przemawia, testowo przejechałem się fordem kuga(ponoć ta sama płyta co w dokuczliwie) 2,5 w hybrydzie z bezstopniowa skrzynia i tu jazda dużo przyjemniejsza ;) (niestety ze skrzynią 8 stopniowa mogłem przejechać tylko po parkingu ale nawet po krótkim odcinku wydaje mi się że skrzynia lepiej chodzi niż w hyundaiu).

Chce się jeszcze wybrać do Seata, przejechać tym Leonem i zobaczyć jakie tam są odczucia
Przy automacie.
Lukasz9090
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Wrz 2024, 22:48

Jak chcesz automat to kup corolle, jeśli tylko Ci podpasuje jej charakter pracy to masz najpewniejsze auto. Jeśli patrzysz na i30 to spójrz też na ceeda i szukaj opcji wyprzedażowych z 2023 lub początek 2024. Dostaniesz 160 a nie 140 HP. Przy czym skrzynia dct ma słabe sprzegła, gwarancja krótka a naprawa +/- 10k. Uważałbym też na ciemne kolory, lakier jest dramatyczny (chociaż teraz we wszystkich nowych autach tak jest, czy to cee'd czy BMW albo inny merc na wypasie to i tak lakier rysuje się od krzywego spojrzenia). Czarny po 2 latach się nadaje do polerki, chociaż nigdy nie widział szczotki, myty jak się należy a i tak g...o to daje :D. Teraz ciemne kolory to wszystkie trzeba oklejać, zabezpieczać czy co to tam jeszcze z nimi robią (nie znam się na tym).
sisinho17
Aktywny
 
Posty: 260
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy agresja na drodze może być zaraźliwa?
    Nieprzyjemne gesty, nadmierne używanie klaksonu, zajeżdżanie innym drogi czy naciskanie na innych kierowców przez jazdę zbyt blisko – to wszystko nie tylko stwarza zagrożenie i brak szacunku, ale może również ...
    Toyota 2000GT 1967 rok
    Sportowa Toyota 2000GT to łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Obecnie jest to najcenniejsza i najbardziej pożądana Toyota w historii marki. Pierwszy raz pojawiła się na targach w 1965 roku, gdzie spotkała się z dużym entuzjazmem. ...