Peugot 307 1.6 16v 2002 problem z ABS

12 Wrz 2024, 10:12

Cześć,
od dłuższego czasu borykam się z dziwnym oraz nieprawidłowym działaniem ABS'u. Mianowicie czasami załącza się przy końcowej fazie hamowania. Mechanik z wpiętym komputerem przejeździł 50km i problemu nie spotkał ani razu, ja wyjechałem od niego bez komputera wpiętego i od razu czułem wibracje i drżenie pedała hamulca tak jakby się załączał ABS. Błędów związanych z ABS'em nie ma, kontrolka się nie zaświeca. Miał ktoś taki przypadek i dałby radę ktoś pomóc? Niestety nie mam oscyloskopu, miernikiem prawdopodobnie tego nie sprawdzę, bo to czujniki indukcyjne :?
kurode
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Wrz 2024, 21:39

Zacząłbym od przeczyszczenia pierścieni oraz czoła samego czujnika ABS,pierścienie najlepiej czyścić z wykorzystaniem wody i b.drobnego piasku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8528
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy agresja na drodze może być zaraźliwa?
    Nieprzyjemne gesty, nadmierne używanie klaksonu, zajeżdżanie innym drogi czy naciskanie na innych kierowców przez jazdę zbyt blisko – to wszystko nie tylko stwarza zagrożenie i brak szacunku, ale może również ...
    Lexus LS z układem Climate Concierge
    Układ Climate Concierge – pierwszy na świecie kompleksowy system nadzorowania klimatu w kabinie samochodu. Nowy LS wyposażony jest w mnóstwo zaawansowanych technicznie urządzeń pokładowych, do minimum ograniczających ...