Samochód najmniej awaryjny max 50000 zł od rocznika 2009

04 Lip 2024, 20:18

Witam. Posiadam Fiata Grande Punto 2008 1.2 8V i jestem zmęczony tą słabą jakością wykonania w środku samochodu i tym, że prawie co miesiac coś nowego się psuje. W tym tygodniu przestały działać różne funkcje w przednich drzwiach i w klapie bagażnika wraz z światłem stop. Z racji tego, że nowej wiązki nie udało się kupić więc przy zawiasach są polutowane do miedzianych kabli te posrebrzane, które są elastyczne dzięki czemu przy otwieraniu i zamykaniu drzwi kable się nie łamią jak sztywne miedziaki.
Z racji tego chciałbym kupić samochód używany do 50000 zł najmniej awaryjny i najmniej podatny na korozję, z silnikiem powyżej 1.5 pojemności oczywiście do 2.5. Moc powyżej 110 KM. Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości wykonania, niewielkim spalaniu i dobrej elektryki bym nie musiał przerabiać jak w punciaku 8). Benzyna, ponieważ częściej jeżdżę po zakorkowanym mieście Wrocławia niż w trasie. Dłuższe trasy mi się zdarzają 2-3 razy w miesiącu. Jaki samochód polecacie? Myślałem o Volvo V40 i było dużo pozytywnych opinii ale niektóre opinie znalazłem, że one lubią się sypać, że volvo już nie jest takie jak kiedyś. Nie chcę SUV-a.
KaBel096
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Lip 2024, 08:54

Kia ceed II
Hyundai i30 II
Honda Civic IX
Mazda 3 III
hoderi145
Aktywny
 
Posty: 284
Auto: Audi Q3 Sportback
Silnik: 1.5tsi 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Lip 2024, 09:56

Co myślisz o Hyundai i40 2014? Bo też opinie są różne.
KaBel096
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Lip 2024, 09:59

Ja coś tutaj nie rozumiem, proste jak drut Grande Punto z zawrotnym silnikiem 1,2 psuje nerwy i wywołuje flustracje " bo co miesiąc coś się psuje" a jako rozwiązanie auto typu Volvo V40, klasy kompakt, zaawansowane technologicznie, gdzie koszty napraw będą 3x wyższe?

Raczej poszedłbym w jakąś prawie nową Fabię za tą kasę albo jak już kompakt to jakiś Fiat Tipo 1,4 tjet
A nie kolejne droższe auta nastoletnie
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 230
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

05 Lip 2024, 10:03

Może inaczej samochód mniej awaryjny od fiata grande punto no i znacznie lepszy silnik który się nie męczy przy 140 km/h na autostradzie jak ten punciak ;)
KaBel096
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Lip 2024, 10:05

Mi bardziej chodzi o jakość wykonania by był lepszej jakości by się tak nie psuł często. Oczywiście liczę się z tym że i utrzymanie droższego samochodu jest droższe
KaBel096
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odcinkowe pomiary prędkości
    Odcinkowe pomiary prędkości to technika pomiaru prędkości pojazdów, która polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń pomiarowych umieszczonych na drodze w określonych miejscach (tzw. odcinkach). Urządzenia ...