Witam,
Mam problem od jakiegos czasu z moim leonkiem.
Podczas jazdy zapaliła mi sie
kontrolka 'Check Engine'. Pojechałem do mechanika który podłączył komputer i zdiagnozował że problem leży w EGR. (Błąd 16792 i 16785). Chciałem EGR wyczyscic od srodka ale jak sie okazało było juz zepsute bo było zablokowane blaszką.
Od razu pojechałem do sklepu, kupiłem nowy zawór no i go wymieniłem. Ale niestety mam ten sam problem. (Błąd 16792 i 16785). Teraz moje pytanie.
Połączenie elektroniczne (kostka) EGR jest podtrzymywana przez plastikową opaske kablową bo po prostu wypada. Czy to moze byc przyczyną?
Druga sprawa to taka ze wydaje mi sie ze gdzies głębiej w silniku (moze kolektor ssacy) jest po prostu zablokowany przez sadź lub cos innego wynikającego z tego ze EGR był cały czas zablokowany.
Odpowiedź potrzebuje jak najszybciej bo w środe mam test na prawo jazdy!
Dzięki.