Toyota Avensis T27 - Szukać w Polsce czy za granicą?

14 Maj 2024, 11:52

Cześć. Chcę rozpocząć poważne poszukiwania Avensisa T27 z lat 2011-2015 (po I liftingu), w benzynie (najlepiej 1.8 ). Budżet mam do ok 40-45 tys. Zastanawiam się czy szukać w Polsce czy za granicą. Mam od kolegi namiar na gościa co sprowadza auta z Niemiec na zamówienie, więc jakaś opcja jest ale trzeba doliczyć dodatkowe koszty z prowizją i kosztami sprowadzenia. W Polsce pewnie trzeba liczyć się z tym, że egzemplarz będzie bardziej wytłuczony. Możecie coś doradzić, w którym kierunku iść z poszukiwaniami nowego auta? :roll:
michal28506
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Maj 2024, 21:48

Liczy się stan konkretnego egzemplarza, nie ma ogólnej reguły.

Dla mnie szukanie zwykłego, popularnego, kilkunastoletniego auta w innym kraju to jakaś abstrakcja. Tak to można podchodzić do modelu, który na rynku występuje w bardzo małej ilości a nie do avensisa gdzie masz kilkaset ofert sprzedaży
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2583
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Maj 2024, 09:17

Tu popieram wypowiedź poprzednika. U nas na rynku jest naprawdę sporo egzemplarzy T27 i jest w czym wybierać. Trzeba oczywiście się trochę naszukać ale można znaleźć coś sensownego :wink:
W tym modelu nie musisz się ograniczać do silnika 1.8 i spokojnie możesz brać pod uwagę 2.0.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9972
Zdjęcia: 35

19 Maj 2024, 15:09

Cześć szukam do kupienia Toyoty Avensis T27. Znalazłem ciekawe ogłoszenie na OtoMoto jednak w ogłoszeniu nie ma podanego numeru Vin. Jest jedynie info że VIN na priv. Po napisaniu do sprzedawcy smsa faktycznie przesłał mi VIN smsem. Zastanawiam się tylko dlaczego sprzedawca nie zamieści normalnie tego numeru w ogłoszeniu. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
Chciałbym jeszcze zapytać czy na forum jest jakaś osoba która ogarnia jakieś bardziej szczegółowe dane niż na carvertical czy autodna na podstawie Vinu do Toyot?
Ostatnio edytowany przez mike, 19 Maj 2024, 18:51, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Możesz spokojnie kontynuować pierwotny wątek
michal28506
Nowicjusz
 
Posty: 12

19 Maj 2024, 16:07

michal28506 napisał(a):Zastanawiam się tylko dlaczego sprzedawca nie zamieści normalnie tego numeru w ogłoszeniu. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
może nie chciało mu sie ubierać i schodzić z czwartego piętra do samochodu.... czy zawsze gdzieś musi być spisek?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Maj 2024, 20:21

Kao napisał(a):czy zawsze gdzieś musi być spisek?

Ba oczywiście !
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10701
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...

19 Maj 2024, 20:43

Wydaje mi się, że bogactwo i jakość aut z zagranicy (np. własnie z Niemiec) to juz dzisiaj fikcja. Pracuje tam i wiem z własnego doświadczenia, że szwaby lecą ze swoimi w kakao (w serwisie). A normalnych mechaników brakuje.
Bartek1207
Nowicjusz
 
Posty: 22

22 Maj 2024, 11:05

Niebawem oni od nas będą kupować. Już malują, naprawiają i wgniotki po gradzie usuwają.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam