VW Tiguan II 2018 2.0 TSI 180 KM, P2015 check engine

16 Wrz 2024, 16:16

Cześć. Ostatnio w aucie wyskoczył mi check engine. Po podłączeniu do komputera pokazał się błąd P2015. Mechanik zaproponował wymianę kolektora ssącego za 2 400 PLN :|
Ogólnie to trochę czytałem o tym powszechnym w VAG-u, a szczególnie silniku 2.0 problemie i ludzie małymi kosztami to robią, są też różne zestawy naprawcze.
Auto zachowuje się normalnie, nie traci mocy, nie faluje na obrotach, pali na dotyk. VW Tiguan II, 2018, 2.0 TSI 180 KM, DSG.

Czytałem o akcji serwisowej na ten kolektor, ale nie mogę nigdzie doczytać dla aut z jakiego rocznika. Przedłużyli gwarancję do 10 lat lub 120k mil zdaje się. Moje pytanie brzmi na początek, czy łapię się na to?
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Wrz 2024, 16:32

Gregur napisał(a):Po podłączeniu do komputera pokazał się błąd P2015
Ten błąd to: czujnik położenia klapy kolektora dolotowego (bank 1) - niezrozumiały sygnał. Problem polaga na tym, że tam są plastikowe cięgna które z czasem wyrabiają się i przez to czujnik potrafi łapać błąd. Można tu spróbować kupić zestaw naprawczy lub założyć takie blaszki które powinny ograniczyć ich ruch a co za tym idzie nie powinien wtedy pojawiać się błąd. Na pewno to tańsze rozwiązania od wymiany całego kolektora. Jak masz czas to możesz sam trochę pokombinować i zobaczysz czy coś to da, a kolektor wymienić zawsze zdążysz :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9908
Zdjęcia: 35

16 Wrz 2024, 16:43

Raczej zlecę to mechanikowi, o ile on będzie chciał w taki temat iść, skoro trzeba pokombinować :roll:
Jeden już mi powiedział, że trzeba nowy kolektor. Jaki konkretnie zestaw naprawczy byłby tutaj potrzebny? Pewnie bez obejrzenia bebechów nie dowiemy się, hmm?
Czy można bezpiecznie jeździć pomimo tego błędu, bo trochę się boję i nie jeżdżę.. :/
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Wrz 2024, 16:50

Skasuj błąd i zobacz kiedy ponownie się pojawi i w jakich okolicznościach. Warto na początek poobserwować co się będzie działo, jak szybko błąd wróci itd.

Co do zestawu naprawczego to trzeba by było dokładanie sprawdzić co tam masz w jakim jest stanie itd.

Mechanicy nie chcą się bawić w takie rzeczy na których nie mają pewności że zarobią i że będzie ok, bo koszty roboczo godziny dzisiaj są spore.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9908
Zdjęcia: 35

16 Wrz 2024, 16:53

Błąd mi skasowali i jak przyszedłem po auto i je uruchomiłem od razu błąd był znowu. Można z tym jeździć..?
Gregur
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Wrz 2024, 15:53

Nie,nie powinno sie jeżdzić z checkiem,niestety,natomiast zbiegiem okoliczności interesuję się tymi kolektorami w różnych markach,zwłaszcza w AUDI,okazuje sie,że zamienniki na wygląd prawie identyczne,wyglądające na solidne a połowę tańsze,nie zdają rezultatu,tutaj potrzebna jest precyzja działania,czyli też precyzja wykonania a to zapewnia tylko nowy oryginalny kolektor,nie zaleca się korzystania z zestawów naprawczych,tylko nowy oryginalny kolektor,jakiekolwiek odstępstwo(czyli wyrobiony element) i check będzie się świecił.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8528
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...